Czym jest LenBo?

LenBo jest serwisem zrzeszającym ludzi, którzy rozumieją, jak ważne jest dzielenie się. Dzieląc się chronisz naszą planetę, oszczędzasz pieniądze, czas i poznajesz nowych, podobnych sobie ludzi. Czy Ty też zastanawiasz się, po co każdemu z nas drabina czy mikser, których użyjesz raz w miesiącu? Czy musisz kupować sprzęt fotograficzny, którego potrzebujesz na parę godzin? Skąd wziąć krzesełko do karmienia dla dziecka siostry, która wpada na weekend?

Potrzebujesz drukarkę do etykiet? Pożycz od sąsiada. Masz nieużywany pokrowiec na rower? Pożycz sąsiadowi w potrzebie! A robiąc to poznaj ludzi, którzy mieszkają blisko Ciebie i myślą tak, jak Ty!

 

JAK TO DZIAŁA?

Zastanów się, jakie sprzęty zalegają u Ciebie na strychu lub na pawlaczu? Czy chciałbyś podzielić się nimi z użytkownikami LenBo? Jeśli szukasz inspiracji, przejrzyj nasze kategorie. Od kosiarki po dobrą książkę lub markową torebkę, wszystko może uszczęśliwić drugiego Lenbowicza !

 

CZY TO JEST BEZPIECZNE?

Każdy użytkownik LenBo jest weryfikowany przez administratora.  Zalecamy połączenie swojego konta z serwisem Facebook aby zwiększyć wiarygodność pomiędzy Lenbowiczami. Wymiana odbywa się osobiście. Użytkownicy – Twoi sąsiedzi, wymieniają się adresami i numerami telefonów, sami między sobą ustają cenę oraz kaucję, jeśli to konieczne. Zalecamy też podpisanie uproszczonej umowy, której wzór znajdziesz TU. Zasada działania LenBo w dużej mierze opiera się na zaufaniu i współpracy. Czy to nie piękne?

 

ILE TO KOSZTUJE?

Koszt wynajęcia ustala wypożyczający. Walutą, oprócz PLN, może być tabliczka czekolady, drobna usługa, piękny uśmiech bądź wspólna kawa na mieście. LenBo nie pobiera żadnych opłat. Opłatą wypożyczenie może być też dotacja na rzecz ciężko pracującej ekipy LenBo!